четвер, 4 травня 2017 р.

Урок географії в 7 класі з використанням інтерактивних технологій

Тема. АВСТРАЛІЯ – НАЙМЕНШИЙ МАТЕРИК ЗЕМЛІ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ, СВОЄРІДНІСТЬ ГП МАТЕРИКА. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА, ФОРМИ РЕЛЬЄФУ ТА КОРИСНІ КОПАЛИНИ АВСТРАВЛІЇ, ЇХ ПОРІВНЯННЯ З АФРИКОЮ.
Мета: сформувати в учнів загальне уявлення про своєрідність та особливості природи Австралії; продовжувати формувати навички складання характеристики ГП материка за планом; продовжувати формування вміння порівнювати та узагальнювати теоретичний матеріал; вдосконалювати практичні вміння та навички учнів працювати з картами атласу, підручником та іншими джерелами географічних знань.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Обладнання: фізична карта Австралії, глобус, атласи, підручники, портрети мореплавців, ілюстративний матеріал про природу материка.

Хід уроку

І. Організаційний момент                                                                                               Визначення мети та завдань уроку, визначення місця та значення теми «Австралія» в загальній структурі курсу.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Прийом «Інтелектуальна розминка»
1.За яким планом складається характеристика материка? 
2.Чому вивчення будь-якої території починається з вивчення її ГП? 
3.Що вам відомо про Австралію? (Орієнтовно: найменший материк, найжаркіший, найвіддаленіший, «все навпаки», одна держава, багато сумчастих тварин)

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів
Прийом «Дивую всіх»
 (Розповідь вчителя).
                                                       Австралія – материк чудернацький, бо все там навпаки для нас: в січні – літо, дерева взимку скидають не листя, а кору, через пустелі без сокири непройдеш, тварини мають сумки.                                                                           Цікаво дізнатися про такий материк більше?Що не звичне для інших материків ви почули?

VI. Вивчення нового матеріалу
Прийом «Творча лабораторія»

Розгорнутий план етапу 
роботи.
1.Характеристика ФГП материка за планом.
Учні працюють в
парах самостійно, користуючись планом в довіднику учня, текстом підручника і картами атласу. Після виконання роботи кожна пара звітує про виконання роботи і дає відповідь на один із пунктів плану.
Учні за допомогою вчителя роблять загальний висновок про особливості ГП і їх вплив на природу материка (віддаленість, ізольованість –своєрідна природа; перетинається майже по середині південним тропіком – сухий, жаркий клімат).
1.2.Історія відкриття.                                                                                                    Розповідь учителя, випереджувальні завдання учнів.
1.3.Тектонічна будова                                                                                                     Робота з тектонічною картою .                                                                                 1.4.Рельєф .                                                                                                          Розповідь учителя, учні спостерігають за картою. 
1.5Корисні копалини
 .                                                                                               Учні називають їх за картою, вчитель спрямовує увагу на зв’язок їх розташування з походженням.
У процесі роботи учні підписують та наносять на контурну карту географічну номенклатуру.
2. Прийом «географічний практикум»
Учні самостійно порівнюють рельєф Австралії і Африки. Результати оформлюють у вигляді таблиці.
Ознаки порівняння
Австралія 
Африка 
1. Що становить основу материка 


2. Плоскогір’я 


3. Низовини 


4. Гори 


5. Область складчастості 



Після виконання роботи підбивається підсумок, учні роблять висновок.

V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Прийом «Мікрофон»

1.У чому особливості ГП Австралії? 
2.Звідки пішла назва материка, хто і коли його відкрив? 
3.Особливості рельєфу Австралії. 
4.Чому в Австралії нема вулканів і льодовиків? 
5.На які корисні копалини багатий материк? 
2.Прийом «Аукціон» (По номенклатурі) 
VI. Підсумок уроку
Прийом «Прес – конференція»
1.Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Що найбільше вразило?
2.Прийом «Так – ні»
1.Австралія найменший материк Землі. 
2.На материку є діючи вулкани. 
3.В Австралії є високі гори. 
4.Материк не має територій із сучасним зледенінням. 
5.Вздовж північно – східної частини материка простягнувся Великий Бар’єрний риф. 
6.Австралію відкрили китайці. 
7.В Австралії багато родовищ нафти та природного газу. 
VII. Домашнє завдання .
1.Опрацювати текст підручника,підготувати по одному запитанню до кожного пункту тексту.
2.Закінчити роботу в контурних картах. 
3.Підготувати додатковий матеріал, що стосується внутрішніх вод та клімату материка. 
4.Скласти кросворд з географічною номенклатурою материка. 


неділю, 19 березня 2017 р.

Пробне online-тестування з історії




У розділі розміщені тести ЗНО онлайн з історії України, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних та додаткових сесій зовнішнього незалежного оцінювання, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання у попередні роки.
Під кожним завданням у тестах з історії України ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з історії України максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання всіх тестів вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
Після завершення тесту буде зазначено час, який ви витратили на його виконання. Ви можете завершити тест достроково натиснувши відповідну кнопку поряд із кожним завданням.
Також, за останнім посиланням у списку тестів на цій сторінці, ви можете відкрити повний список всіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з історії України. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви отримуєте правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.


Мобільний додаток «Моє ЗНО»



Український центр оцінювання якості освіти, Infopulse та Американські ради з міжнародної освіти презентували мобільний додаток «Моє ЗНО».

Infopulse та BIONIC University до старту кампанії ЗНО-2017 розробили додаток «Моє ЗНО», що дає змогу учасникам отримати розклад обраних тестувань і результати ЗНО на власний мобільний пристрій – будь-де і будь-коли. Серед основних функцій додатку:
  • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,
  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,
  • завчасні нагадування про наближення тестування,
  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,
  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО.
Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. 

– Оскільки компанію засновано в Україні, наше минуле, сучасність і майбутнє невідривно пов’язані з нашою країною. Використовуючи міжнародний досвід роботи, компанія Infopulse допомагає Україні впроваджувати проекти, що змінюють життя на краще: Особистий кабінет львів’янина, мобільний додаток для Національної Олімпійської Збірної, система ЗНО та мобільний додаток для учасників ЗНО. Ми дуже раді, що маємо змогу скерувати наші таланти на користь України. Якісне навчання є однією з основних засад побудови прогресивного суспільства. Компанія Infopulse надзвичайно цінує можливість брати участь у таких проектах, як зовнішнє незалежне оцінювання. Спільними зусиллями ми створюємо краще майбутнє для нашої батьківщини, – сказав Президент Infopulse Олексій Сігов.


Пробне ЗНО



Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, проводиться з метою ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.

Тести пробного ЗНО відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), укладаються Українським центром оцінювання якості освіти і є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основної сесії ЗНО.

ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ


Кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих в той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком:

01 квітня Українська мова і література.

08 квітня Історія України, Математика, Біологія, Географія, Фізика, Хімія, Англійська мова, Іспанська мова, Німецька мова, Російська мова, Французька мова.

ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ:

  • ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
  • підготуватися психологічно до проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • ознайомитися з форматами зошитів зовнішнього незалежного оцінювання;
  • орієнтуватися в різних формах завдань;
  • розрахувати час на виконання завдань;
  • потренуватися в заповненні бланків відповідей;
  • отримати результат за виконання завдань пробного ЗНО;
  • використовувати завдання пробного ЗНО, перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (крім завдань з української мови і літератури, російської та іноземних мов).


У ДЕНЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОБНОГО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ


У зазначений у запрошенні-перепустці день та час потрібно з’явитися на пункт пробного ЗНО.

Перед початком пробного ЗНО учасник повинен пред’явити такі документи:
  • запрошення-перепустку;
  • квитанцію про сплату вартості послуг на проведення пробного тестування;
  • паспорт (свідоцтво про народження).

Результати пробного ЗНО НЕ використовуються для участі в конкурсі під час вступу до вищих навчальних закладів.


Online-тренінг «Пам’ятки з історії України»




Тестові завдання із зображеннями пам’яток об’єднанні в 4 розділи.


Мета тренінгу – надати учасникам можливість попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток     із історії України, що включені до «Переліку пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва,      обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами» (наказ МОН України від 03.02.2016р. №77).

Пройти Online-тренінг можна за посиланням.

Графік проведення ЗНО



УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

23 травня
ІСПАНСЬКА МОВА
25 травня

НІМЕЦЬКА МОВА
25 травня

ФРАНЦУЗЬКА МОВА
25 травня

АНГЛІЙСЬКА МОВА
29 травня

МАТЕМАТИКА
31 травня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
02 червня

РОСІЙСЬКА МОВА
06 червня

БІОЛОГІЯ
08 червня

ГЕОГРАФІЯ
12 червня

ФІЗИКА
14 червня

ХІМІЯ
16 червня



ЗНО з історії України




У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання з історії України відбудеться 02 червня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати історію України як другий (або третій) предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з історії України визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з історії України для загальноосвітніх навчальних закладів.
Сертифікаційна робота з історії України налічує 60 завдань різних форм і складається з двох частин: «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.» (30 завдань) та «Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.» (30 завдань).
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з історії України за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали історію України для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань частини «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з історії України будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 19 червня 2017 року.